Čtenářství – krajská kampaň pro rok 2021

29.11.2021

V tomto roce Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové opět, již tradičně, vyhlašuje ve spolupráci s Knihovnou města Hradec Králové regionální kampaň, tentokrát na téma Čtenářství. Mohlo by se zdát, že téma je jasné. Buďto čteme, anebo nikoli. Čtenářství je ale fenomén mnohem závažnější, aktuálnější a zajímavější. Rozvíjí schopnost myšlení i kreativity. Počítač totiž, třebaže je v současnosti  nenahraditelným pomocníkem a jeho výhody jsou nepopiratelné, příliš prostoru pro fantazii nedává. Věděli jste například, že čtení zlepšuje paměť? Že zvyšuje slovní zásobu i IQ? Že dokonce zmírňuje chronickou bolest a že stačí jen pár minut čtení a stres se z vašeho těla pomalu vyplaví?

Tolik z úvodu, celý příspěvek na stránkách SVK HK – Téma pro rok 2021: Čtenářství