Má vlast - můj domov o.s.

    Bohužel tyto stránky nebudeme aktualizovat, z důvodů:

nefunkčního kalendáře na těchto webovkách.

na hlavní stránce se nám příspěvky pozvánky neobjevují i když v zadání zadáme.

 

Aktuální informace o nás získáte na www.mavlast.eu              

 

 

                                               

 

Kdo jsme

 Jsme parta nadšenců, která založila v roce 2007 občanské sdružení pro záchranu památek, udržení tradic a zvyků hlavně v naší vesničce Záměl, ale i v celém podhůří Orlických hor. V současné době se snažíme zachránit jedinou kulturní památku v obci Záměl a to bývalý zájezdní hostinec u  Fajfrů, pak u Hlaváčků  a teď mu říkáme u Karla IV. Proč?  Podle pověsti se zde při svém tažení na loupežného rytíře Mikuláše do Potštejna zastavil sám kralevic Karel IV. a tančil zde v hostinci kolem sloupu. (Více se dočtete v záznamu z kroniky.) V budoucnu by jsme zde chtěli mít živý skanzen. Na objektu je odvedeno spoustu práce, opravena je vstupní brána, střecha z  rákosových došek, v hlavní místnosti je vystavěna původní chlebová pec. Práce probíhají za pomoci dotací z Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury, Fondu T- Mobile, sponzorů i brigádnicky. Velmi si vážíme každé pomoci a děkujeme za ni.

 

Nemalou měrou se podílíme na kulturním dění v obci. Každoročně pořádáme Putování ke studánkám, Floriánkovu stezku - nenáročný okruh se soutěžemi pro děti a hendikepované při pochodu Přes tři hrady, Dětský den, Zámělské přástky, výstavy, koncerty, Staročeské dožínky, adventní program a živý betlém. Ještě před vznikem o.s. jsme  v obci Záměl pořádali putování ke studánkám, dětské dny, loučení s prázdninami  i  jiné aktivity, při kterých jsme vždy čerpali náměty z pohádek, pověstí a povídek z Podorlicka.

 

Otevřeno máme pouze při akcích, ale není žádný problém zajistit zpřístupnění památky po domluvě kdykoliv. Budeme se těšit na Váší návštěvu a zájem.

 

V roce 2011 jsme z fondu T-Mobile a za pomoci sponzorů vybudovali Planetární stezku. 

Odkaz na naše stránky