20.11.2023

v sobotu 25. listopadu 2023 proběhne od 9 do 16 hodin v Muzeu krajky Vamberk Předvánoční jarmark a slavnostní zahájení výstavy "Jaroslav Prášil: Len-náramky-perle". Anotaci k akci zasílám níže, plakáty pak v příloze e-mailu:

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou vás ve spolupráci s městem Vamberk a Městskou knihovnou Vamberk srdečně zve na Předvánoční jarmark, který se bude konat v sobotu 25. listopadu 2023 od 9 do 16 hodin. Těšit se můžete na stánky řemeslníků z Orlických hor a Podorlicka (mýdla, perníčky, koření, ručně šité oděvy, skleněné vitráže, hračky pro děti a mnoho dalšího), ale také na bohatý program. V 10:00 zazpívají na muzejní zahradě děti z Mateřské školy Vamberk. Od 11:00 naváže Cimbálová muzika Friška a Ženský sboreček Koňadra. S úderem 13 hodiny započne slavnostní zahájení nové výstavy „Jaroslav Prášil: Len – náramky – perle“.  V 13:30 se můžete těšit na druhé vystoupení Cimbálové muziky Friška a Ženského sborečku Koňadra plné zpěvu a vyprávění o vánočních tradicích. Po celý den bude též možné na zahradě Muzea krajky Vamberk zhlédnout ukázku kovářského řemesla či ochutnat něco z připraveného občerstvení. Doprovodný program pro děti zajištěn. Vstup volný.

letak zde